۰
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶

حرکات موزون "ترزا می" حین سخنرانی

نخست وزیر بریتانیا در اقدامی غیر معمول رقصان وارد صحنه سخنرانی شد تا تصویری که از او به عنوان رهبری خشک و غیرقابل انعطاف در اذهان شکل گرفته را بشکند.
حرکات موزون "ترزا می" حین سخنرانی
نخست وزیر بریتانیا در اقدامی غیر معمول رقصان وارد صحنه سخنرانی شد تا تصویری که از او به عنوان رهبری خشک و غیرقابل انعطاف در اذهان شکل گرفته را بشکند.
ترزا می‌ نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه خطاب به اعضای حزبش گفت: کشورش در دشوارترین مرحله مذاکرات برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) قرار دارد.
او همچنین هشدار داد که دنبال کردن ایده برکسیت بی نقص و کامل ممکن است بریتانیا را به سمت عدم توافق و عدم تحقق برکسیت ببرد. نرزا می‌با این حال گفت: «اگر ما اتحاد و آرامش مان را حفظ کنیم، می‌توانیم توافقی رضایت‌بخش برای بریتانیا بدست آوریم.» نخست وزیر بریتانیا در اقدامی غیر معمول رقصان وارد صحنه سخنرانی شد تا تصویری که از او به عنوان رهبری خشک و غیرقابل انعطاف در اذهان شکل گرفته را بشکند.

ترزا می کیست؟
ترزا مری نخست‌وزیر بریتانیا و رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا است که از سال ۱۹۹۷ نماینده مجلس عوام از میدنهد بوده‌است. او در کابینه در سایه ویلیام هیگ، یین دانکن اسمیت، مایکل هوآرد و دیوید کامرون در مناصب مختلفی از جمله وزیر سایه کار و بازنشستگی، و رهبر در سایه مجلس عوام فعالیت کرد.

وی در ایست‌بورن شهرستان ساسکس کشور انگلستان در بریتانیا) متولد شد. در دانشگاه آکسفورد جغرافیا خوانده و پیش از عضویت در پارلمان بریتانیا، در سیتی لندن (مرکز مالی و بانکی لندن) کار می‌کرد.


عضویت در پارلمان
ترزا می‌اولین بار در انتخابات سراسری بریتانیا در ۱۹۹۷ به عضویت در پارلمان بریتانیا انتخاب شد. او در سال ۲۰۰۲ به عنوان رئیس حزب محافظه کار منصوب شد و به عنوان عضو محترم‌ترین شورای خصوصی بریتانیا سوگند یاد کرد.

وزارت
او از سال ۱۹۹۹ در کابینه سایه مایکل هاوارد و تا پیش از قدرت‌گیری حزب محافظه‌کار، به عنوان وزیر امور آموزش و کار بوده‌است. در دوره نخست وزیری تونی بلر از حزب رقیب کارگر، برای بیش از ده سال او در پست‌های مختلف در کابینه سایه ماند، که بخش عمده‌ای از آن به عنوان وزیر امور زنان و برابری بود.

با رسیدن دیوید کامرون به نخست‌وزیری بریتانیا در سال ۲۰۱۰، می‌به عنوان وزیر کشور بریتانیا و وزیر زنان و برابری‌ها برگزیده شد. در سال ۲۰۱۲ سمت وزیر زنان و برابری‌ها را به ماریا میلر واگذار کرد و تا ماه ژوئیه ۲۰۱۶ وزیر کشور بریتانیا باقی ماند.

همین حفظ پست، او را در موقعیتی ویژه قرار داد، چرا که در پنجاه سال گذشته هیج کس ۶ سال پیاپی در این پست کلیدی نبوده‌است.


ناگفته های خانم نخست وزیر
فیلیپ همسر ترزا می‌درباره شیوه تقسیم کار منزل با همسرش گفت: در هر ازدواجی تعامل میان همسران وجود دارد. بر حسب عادت من برای بیرون گذاشتن زباله‌ها تصمیم می‌گیرم.
وی افزود: قطعا این من هستم که زباله‎‌ها را بیرون می‌گزارم. من معمولا همان کار‌هایی را می‌کنم که پسران انجام می‌دهند. فیلیپ در ادامه می‌گوید که از زمانی که ترزا می‌نخست وزیر شده است خودش چای و شام را آماده می‌کند.
فیلیپ درباره آشپزی همسرش گفت: ترزا آشپز ماهری است. اما خود خانم ترزا می‌در ادامه گفتگو تصریح می‎‌کند که پس از انتخاب شدن به سمت نخست وزیری فقط آخر هفته‌ها میل به آشپزی دارد. مدیر فعال در حوزه روابط سرمایه‌گذاران است. وی یک سال از همسر ۶۰ ساله‌اش کوچکتر است.
اطلاعات زیادی درباره شیوه آشنایی این زوج وجود ندارد. آن‌ها در دانشگاه با هم آشنا شده بودند و با هم ازدواج کرده‌اند. آن‌ها هر دو اتفاق نظر دارند که نباید مباحث کاری را به زندگی خصوصی خود وارد کنند.
وی درباره اینکه ازدواج وی با ترزا با انگیزه عاشقانه بوده است یا خیر گفت: "بدون شک، رابطه ما عشق با اولین نگاه بود" ترزا نیز در ادامه اظهارات همسرش را تایید کرد.
ترزا می‌و همسرش در این گفتگوی صمیمی در کنار هم بر روی یک کاناپه نشسته بودند و درباره تولد، خانواده، رابطه آن‌ها با یکدیگر صحبت کردند. بخشی از جامعه بریتانیا علاقه‌ای به مباحث سیاسی و شنیدن اظهارات سیاستمداران ندارند. این گفتگوی با هدف جذب این بخش از جامعه انجام شده بود.
منبع:برترینها
کد مطلب: 95545
برچسب ها: انگلستان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *